Raivo Laus
Raivo Laus
Asianajollisissa tehtävissä
  • Johtava osakas
  • Viron asianajajaliiton jäsen vuodesta 1980
  • Laus & Partnereissa mukana sen perustamisesta asti 1992
  • Tarton yliopiston oikeustieteellinen tiedekunta 1979
  • email: raivo@lauspartners.ee
Madis Kiisa
Madis Kiisa
Asianajollisissa tehtävissä
  • Osakas
  • Asianajotoimisto Laus & Partnereissa mukana sen perustamisesta asti 1992
  • Viron asianajajaliiton jäsen vuodesta 1992
  • Tarton yliopiston oikeustieteellinen tiedekunta 1991 (cum laude)
  • Helsingin yliopisto, valtio-oppi 1991
  • email: madis@lauspartners.ee
Janek Väli
Janek Väli
Asianajollisissa tehtävissä
  • Osakas
  • Viron asianajajaliiton jäsen vuodesta 2001
  • Asianajotoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2000
  • Kansainvälisen ja Eurooppalaisen oikeuden maisteri, Riga Graduate School of Law, Latvia
  • Oikeustieteiden kandidaatti, Tarton yliopisto, 2000
  • email: janek@lauspartners.ee
Kalev Aavik
Kalev Aavik
Asianajollisissa tehtävissä
  • Osakas
  • Viron asianajajaliiton jäsen vuodesta 2001
  • Asianajotoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2003
  • Asianajotoimisto HETA, Tartto 1999-2002
  • Kansainvälisen ja Eurooppalaisen oikeuden maisteri, Riga Graduate School of Law, Latvia, 2003
  • Oikeustieteiden kandidaatti, Tarton yliopisto, 2000
  • email: kalev@lauspartners.ee
Viktor Särgava
Viktor Särgava
Asianajollisissa tehtävissä
  • Osakas
  • Viron asianajajaliiton jäsen vuodesta 2004
  • Asianajotoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2005
  • Asianajotoimisto Lextal 2004-2005
  • Oikeustieteiden kandidaatti, Akadeemia Nord, 2004
  • Täydennyskoulutus Euroopan oikeudesta, Tilburgin yliopisto, Hollanti, 2003
  • email: viktor@lauspartners.ee
Daniil Savitski
Daniil Savitski
Asianajollisissa tehtävissä
  • Asianajotoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2012
  • Asianajotoimisto Kentmanni, 2010-2011
  • Oikeustieteellinen alempi korkeakoulututkinto, Tarton yliopisto, 2011
  • Oikeustieteiden maisteriohjelma, Tarton yliopisto, 2013
  • email: daniil@lauspartners.ee
Hannes Olli
Hannes Olli
Asianajollisissa tehtävissä
  • Viron asianajajaliiton jäsen vuodesta 2008
  • Asianajotoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2009
  • Asianajotoimisto MAQS Law Firm 2006-2009
  • Asianajotoimisto RODI 2002-2006
  • Oikeustieteiden kandidaatti, Sosiaalitieteiden yksityiskoulu Veritas, Tallinna, 2002
  • email: hannes@lauspartners.ee
Kaspar Koppel
Kaspar Koppel
Viron asianajajaliiton jäsen
  • Asianajoitoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2010
  • Oikeustieteellinen alempi korkeakoulututkinto, Tarton yliopisto, 2011
  • Salzburgin kesäyliopiston „European Private Law“-kurssi, 2012, Salzburgin yliopisto
  • Oikeustieteiden maisteriohjelma, Tarton yliopisto, 2014
  • Viron asianajajaliiton jäsen vuodesta 2017
  • kaspar@lauspartners.ee
Aleksi Arajärvi
Aleksi Arajärvi
Lakimies
  • Asianajotoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2012
  • Maailmanlaajuisen teleliikenneyhtiön ja IT-konsultin palveluksessa 2004-2009
  • Oikeustieteellinen alempi korkeakoulututkinto, Tarton yliopisto, 2012
  • Oikeustieteiden maisteriohjelma, Tarton yliopisto, 2013
  • BBA, MBS, Vantaa, 2005 ja BA (Hons.), University of Lincoln, 2004
  • email: aleksi@lauspartners.ee
Tauno_Maarpuu
Tauno Maarpuu
Lakimies
  • Asianajotoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2007
  • Eesti Ühispank / SEB Pank, luottojen lakiosaston johtaja, 1999-2006
  • Eesti Ühispank, luotto-osaston lakimies, 1996-1999
  • (Viron tilastokeskus), oikeudellinen neuvonantaja; Ettevõtteregister (Viron kaupparekisteri), lakimies, 1995-1996
  • Oikeustieteiden kandidaatti, Tarton yliopisto, 1996
  • email: tauno@lauspartners.ee
Priidu Rebane
Priidu Rebane
Lakimies
  • Asianajoitoimisto Laus & Partnereissa mukana vuodesta 2017
  • 2010 – 2012 Blue Chip Fiduciary Services, Lontoo, Iso-Britannia
  • 2006 - 2009 Paul Hastings LLP, Lontoo, Iso-Britannia
  • 2004 Oikeustieteellinen alempi korkeakoulututkinto, Harris Manchester College, Oxfordin yliopisto
  • 1999-2001 Fulbright & Jaworski LLP, Lontoo, Iso-Britannia
  • 1994 - 1999 Fulbright & Jaworski LLP, Washington D.C., USA
  • 1994 – Harjoittelija, Euroopan komissio, Brysseli, Belgia
  • 1994 Historian ja humanististen tieteiden kandidaatti, Baylorn yliopisto, Texas, USA
  • priidu@lauspartners.ee
Jekaterina Noorkõiv
Jekaterina Noorkõiv
Toimistovastaava